Loading...

Coming soon... Prossimamente... Se shpejti...
Kuran
>>Hadithe:
1. Transmetohet nga prijėsi i muslimanėve Ebi Hafsi Omer b. Hatabi r.a., i cili ka thėnė e kam dėgjuar tė Dėrguarin e Allahut sal-lall-llahu alejhi vesel-lem: "Vėrtetė veprat ēmohen sipas qėllimeve dhe se Ēdo kush do tė shpėrblehet sipas asaj qė ka vendosur. Ai qė ka migruar pėr Allahun dhe tė Dėrguarin e Tij, migrimi i tij ėshtė pėr Allahun dhe tė Dėrguarin e Tij. Ai qė ka migruar pėr ndonjė tė mirė tė kėsaj bote ose pėr ndonjė femėr qė tė kurorėzoj. Migrimi i tij ėshtė pėr atė qė ka migruar." Ēdo vepėr edhe nėse nuk mund tė realizohet do tė shpėrblehet nė bazė tė qėllimit. Migrim do tė thotė shpėrngulje prej njė vendi nė vendin tjetėr. Shpėrngulja qė theksohet nė hadith fjala ėshtė pėr migrimin e muslimanėve prej Mekės nė Medinė. Nga hadithi nxirret pėrfundimi: Sinqeriteti ėshtė ēėshtje parimore si nė vepėr ashtu edhe nė adhurim.
>>Publicitet:
Kuran

Oraret e faljes:
Kohët e Faljes Për 6 Milion Vende Në Mbarë Botën
Vendi:

Shqiperi:


Itali:


, Nëse nuk arrini të kuptoni dhe nuk keni burim tjetër për oraret, ju lutem na shkruani duke përcaktuar vend-ndodhjen tuaj dhe Inshallah do të vendosim në linjë oraret e kërkuara.


JU FALEMINDERIT!

Qytete te tjera...

>>Libra ne shitje:
>>Publicitet:
| Ligjerata | Kuran Kuran

Teksti alternativ

| Publicitet | Kuran
| Publicitet | Kuran Kuran
Ngjitu tek menuja | | Ngjitu lart |
| islam[at]albunivers.net